Google Alışveriş Reklamları

E-ticaret sitenizde sattığınız ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi sunan bir reklam türüdür.

Google Alışveriş Reklamları terimi, yalnızca tek bir ürünü tanıtan Ürün Alışveriş reklamlarını veya birkaç ilgili ürünü tanıtan Vitrin Alışveriş reklamlarıdır.

Google arama motorunda herhangi bir ürün arayan kişinin karşısına sattığı ürünleri çıkarmak isteyen reklam verenin kullandığı Google reklam formatıdır.

Alışveriş Reklamları standart reklamlara göre %50 daha iyi dönüşüm sağlar

img

Bir satıcıysanız, çevrimiçi ve yerel envanterinizi tanıtmak, web sitenize veya yerel mağazanıza gelen trafiği artırmak ve daha nitelikli potansiyel müşteriler bulmak için Google Alışveriş Reklamları yaparız.

Google Alışveriş Reklamları, kullanıcılara metin reklamlardan farklı olarak ürün fotoğrafı, başlık, fiyat, mağaza adı ve diğer bilgileri gösterdiğinden, dönüşüm oranı oldukça yüksektir.

Bu reklamlar, kullanıcılara reklamı tıklamadan önce, sattığınız ürünle ilgili önemli bilgiler vererek daha uygun potansiyel müşteriler elde etmenizi sağlar.

Google Alışveriş Reklamları

Hedef Kitle

Sosyal Medya da hedef kitlenizle etkileşime geçiyoruz.

Strateji

Rakiplerinizi izliyor ve farklılık yaratmak adına markanıza uygun stratejiler oluşturuyoruz.

Trafik

Sosyal Medya hesaplarınız aracılığı ile sitenize trafik çekiyoruz.

Reklam Kampanyaları

Stratejinize uygun Sosyal Medya reklam kampanyaları oluşturarak marka bilinirliğinizi arttırıyoruz.

Google Alışveriş Reklamları

Daha fazla trafik
Daha fazla trafik
Çoğu işletme, alışverişle alakalı aramalar için aynı konumda gösterilen metin reklamlarla karşılaştırıldığında Alışveriş reklamlarıyla çok daha yüksek tıklama oranları (TO) elde etmektedir. Bazı durumlarda, reklamverenler standart tıklama oranlarını ikiye veya üçe katlamıştır.
Kolay kampanya yönetimi
Kolay kampanya yönetimi
Alışveriş Reklamları, reklamlarınızı alakalı aramalarda göstermek için anahtar kelimeler yerine Merchant Center veri feed'inizde tanımladığınız ürün özelliklerini kullanır. Ürün envanterinize doğrudan Google Ads'de göz atın ve teklif vermek istediğiniz öğeler için ürün grupları oluşturun.
Daha nitelikli olası satışlar
Daha nitelikli olası satışlar
Bir satıcı olarak, alışveriş yapan kullanıcıların daha bilinçli satın alma kararları vermesine yardımcı olmak için ürün bilgilerini doğrudan reklamlarınızda göstererek daha nitelikli potansiyel müşteriler bulabilirsiniz. Böylece, alışveriş yapan kullanıcıların sitenizde satın alma işlemi tamamlama olasılığı daha yüksek olur.
Daha geniş görünürlük
Daha geniş görünürlük
Belirli bir kullanıcı araması için birden fazla Alışveriş reklamınız görüntülenebilir. Ayrıca alakalı olması durumunda, Alışveriş reklamı ile metin reklam aynı anda da görüntülenebilir. Böylece, her aramada ulaştığınız potansiyel müşteri sayısını iki katına çıkarabilirsiniz.
Güçlü raporlama
Güçlü raporlama
Ürünlerin performansını dilediğiniz ayrıntı düzeyinde görebilirsiniz. Örneğin, yeni ürün gruplarına gerek kalmadan sadece ürünlerin görünümünü filtreleyerek, belirli bir markaya ait topuklu ayakkabının kaç tıklama aldığını görebilirsiniz. Rekabet açısından ne durumda olduğunuzu anlamak için karşılaştırma verilerini kullanabilirsiniz. Gösterim payı verilerini ve Teklif Simülasyon Aracı'nı kullanarak büyüme fırsatlarını belirleyin.

360 Dijital Reklam Ajansı

Yaratıcı, yenilikçi ve efektif bir dijital medya pazarlaması ile sizi hedeflerinize ulaştıralım.
20 Yıllık Deneyim
Uzman Ekip
Yüksek performans
Daha düşük maliyet
Mükemmel Destek

Ücretsiz Teklif Formu

Formu doldur gönder
Mesajınız gönderildi. Teşekkür Ederiz!