Kurumsal SEO

SEO ile hep bir adım önde!
img

Kurumsal SEO, firmaların arama motorlarında sektörleri ile alakalı yapılan sorgulamalarda üst sıralarda yer almasını sağlayan siteyi iyileştirme çalışması ve bir marka iletişimi yöntemidir.

Kurumsal SEO çalışmalarındaki amaç siteyi arama motorlarında rakiplerinin üstüne çıkarmak ve böylece müşterilerini siteye çekmektir. Kurum imajını iyileştirmek, firma bilinirliğini artırmak ve firmayı gelecekte hedeflediği konuma ulaştırmak için dijital ortamda yapılan çalışmalardır.

Bir firmanın kalitesinin anlaşılması ve müşterilerinin güvenini sağlaması için en etkili yol Web sitesinin yönlendirici ve açıklayıcı doğru içeriklerle dolu olması, ilgili kelimelerde arandığında ilk sıralarda yer almasıdır.   Site içi ve site dışı olarak iki kademede yapılan SEO çalışmaları ile arama motorlarında her geçen gün yükselerek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. SEO uzmanlarımız ile kurumsal SEO çalışmanız için hedeflerinizi belirler, gerekli analizleri yapar ve bu doğrultuda bir SEO planı hazırlayıp, uygularız.

En önde olmak ister misin?

Kurumsal SEO çalışması ile arama motorlarında en önde olmak istiyorsan,

Kurumsal SEO Çalışması Süreci

Anahtar Kelime Araştırması
Anahtar Kelime Araştırması
SEO çalışmanızın sonucunu en çok etkileyecek olan durum anahtar kelime araştırmasıdır. Firmanız için rakipler araştırmalı, sektörünüz araştırmalı ve anahtar kelime analizi sonucunda doğru anahtar kelimeler seçilmelidir.
Site İçi SEO
Site İçi SEO
SEO’nun olmazsa olmazı site içi SEO çalışmasıdır. Uygun domainin seçilmesi, link inşaası, anahtar kelimelerle faydalı içeriklerin oluşturulması, site hızının iyileştirilmesi ve tagların oluşturulması gibi çalışmaları kapsamaktadır.
Site Dışı SEO
Site Dışı SEO
Site içi çalışmalar sonlandığında bir sonraki aşama site dışı SEO çalışmalarıdır. Genel olarak otoriter sitelerden backlink alımını ve indekslenme sayısının artmasını sağlamayı kapsayan çalışmalardır.
Raporlama
Raporlama
Yapılan tüm SEO çalışmalarından verim alınabilmesi için ilerleyişin sürekli takip edilmesi ve periyodik olarak raporlanması gerekmektedir. Yapılan Kurumsal SEO çalışmasının ne kadar kaliteli olduğunun anlaşılabilmesi ve yapılan iyileştirmelerin ne derece etkili olduğunun görülebilmesi için gereklidir.